‘1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI’NDA MİNİK ELLER OLTA İLE BULUŞTU

Görele Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı ve Liman Başkanlığı tarafından ‘1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ olması nedeniyle düzenlenen etkinlikte minik eller deniz ve olta ile buluştu.

Belediyemiz, ilçe Kaymakamlığı ve Liman Başkanlığı tarafından düzenlenen  ‘1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ etkinlikleri, Eynesil açıklarında batırılan Rusumat No: 4 gemisinin olduğu yere şehitlerimizin anısına çelenk bırakılarak başladı. Etkinlik daha sonra Görele’nin Liman mevkiinde devam etti.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, etkinliğe katılarak çocuklarımıza aileleriyle birlikte balık tutmaları için kova ve olta dağıtımında bulundu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ‘1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutlayarak, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı Giresun’da kapsamlı olarak kutlayan tek ilçeyiz. Bu kutlama etkinliğimize bu yılda çocuklarımızı da dahil ederek, minik elleri deniz ve olta ile buluşturduk. Belediye olarak etkinliğimize katılan tüm çocuklarımıza kova ve olta dağıtımı yaparak, aileleri ile birlikte balık nasıl tutulur onları öğretmeye çalıştık. Sahil kasabası olmamıza rağmen ne yazık ki denizden yeteri kadar faydalanamıyoruz. Belediye olarak bunun önüne geçerek, önce Mendirek Çay Bahçemizi halkımızın hizmetine açarak, denizle kucaklaştık. En kısa zamanda ilçemize yatçılık kulübümüzü de kuruyoruz. Hayırlısıyla Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun da inşasına başladık. İlçemizde yüzme bilmeyen genç ve çocuk bırakmayacağız. Amacımız deniz sporları ile birlikte ilçemizin neler başarabileceğini herkese kanıtlamaktır” dedi.

Language