’14 MART TIP BAYRAMI’ DOLAYISIYLA SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI UNUTMADIK

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ’14 Mart Tıp Bayramı’ olması dolayısıyla özellikle koronavirüs salgınıyla üstün bir mücadele örneği sergileyen sağlık çalışanlarımızı ziyaret ederek, çiçek dağıtımında bulundu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, “14 Mart Tıp Bayramı” olması dolayısıyla Op. Dr. Ergun Özdemir Görele Devlet Hastanesi, Görele Şehit Yüzbaşı Temel Kuğuoğlu Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan doktorları ziyaret ederek, doktorların tıp bayramını kutlayarak, çiçek dağıttı.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birisinin de, sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesi olduğunu söyledi.

İnsanların kaliteli ve mutlu bir yaşam sürmelerinin ana koşulunun sağlıklı bireyler olmalarından geçtiğini ifade eden Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti:

“Sağlıklı bir yaşam insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Hiç kuşku yoktur ki bu anlamda doktorlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımız, fedakarlıkları ve meslek aşkları sayesinde, insanların yaşam kalitesini yükseltmede ve bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sağlığına kavuşturmak adına kutsal bir mümessil olarak bu önemli ve zor görevi üstlenmişlerdir. Herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmeti felsefesiyle hareket eden fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

 

Language