2017’Yİ KURANLA KARŞILADIK…

Görele gençliği ile birlikte Hacı Mustafa Kuloğlu Şehitlik Camisinde bir araya gelerek, 2017 yılını şehitlerin ruhuna kuran tilaveti okutarak karşıladık.

2016 yılının son saatlerini şehitlerin ruhuna kuran tilaveti dinleyerek geçiren gençler ve vatandaşlar, 2017 yılının ise İslam alemi için hayırlara vesile olması temennisiyle dua ederek karşıladılar.

Katılımın oldukça yoğun olduğu gecede Hacı Mustafa Kuloğlu Şehitlik Cami İmamı Şenol Yılmaz, Sayfiye Mahallesi Mehmet Demirci Cami İmamı Ahhad Yenen ve Yeğenli Köyü Cami İmamı Yayla Medik tarafından kuran tilaveti dinletisi sunuldu. Tirebolu Müftüsü Bedir Aydın tarafından iki rekat şükür namazı kıldırılırken, Otogar Cami İmamı Ali Kaya tarafından ise dualar edildi.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener’de programa katılarak, Görele gençleriyle birlikte 2017 yılına Allah’ın yolunda girmenin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Görele’de gençlik tarafından bir ilkin gerçekleştirildiğini belirten Erener, “2016 yılının son saatlerini kuran tilaveti dinleyerek geçirmek, 2017 yılının ilk saatini ise dualarla karşılamak hakikatten mutluluk verici bir şey oldu. Katılımın hayli fazla olması da bizi ayrıca gururlandırdı. Ben Görele gençliğini tebrik ediyor, bunun devamını diliyorum” dedi.

Tirebolu Müftüsü Bedir Aydın ise ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığını ve böyle bir gençlikle gurur duyulması gerektiğini ifade etti.

Language