ALTIN KANAT MOTOSİKLET SPOR DERNEĞİ HEYETİNİ İLÇEMİZDE AĞIRLADIK

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ilçede Türkiye GOLDWING (Altın Kanat) Motosiklet Spor Derneği heyetini ağırladı.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, dernek heyetine ilçemizin kültürünü tanıttı.

Katılımcılara kemençenin doğduğu toprakların Görele olduğunu anlatan Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Kemençenin ellerinde şekillenen önemli kemençe üstatları Görele’den çıkmıştır. Bizde kemençenin doğduğu toprakların Görele olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Sadece yöremize özgü köy dondurmamız mevcut. Sadece Görele’de üretiliyor ve Görele adına tescillidir. Bunların yanı sıra koz helvamız, kesme pastamız da meşhurdur. Turizm yolunda önemli doğa ile özdeşleşen Sisdağı ve Dokuzgöz yaylalarımız, Haç dağımız vardır. İlçemiz çok önemli kültür adamları da yetiştirmiştir. Bu yüzden buranın insanı küçüğünden büyüğüne sanatla yetişmiş, sanatla büyümüştür. Saymakla bitiremeyeceğimiz önemli bir kültür şehridir Görele” dedi.

Katılımcılara Görele kör dondurması ikram edilerek, kemençe eşliğinde şarkılar söylendi. Belediyemiz Halk Oyunları ekibimiz horanıyla katılımcıları coşturdu.

Türkiye GOLDWING (Altın Kanat) Motosiklet Spor Dernek Başkanı Faiz Ķöprülü, Belediye Başkanımız Tolga Erener’e plaket takdim etti.

Language