ARAMA KURTARMA ARACIMIZIN PROTOKOLÜNÜ İMZALADIK…

Trafik kazaları ve doğal afetler sonucu meydana gelebilecek ölümlü vakaları en aza indirmek amacıyla ilçeye kazandırılması planlanan tam donanımlı arama kurtarma aracı için düğmeye basan Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener’in Japonya Büyükelçiliğine sunduğu “Yaşamda Tutmak İçin Arama Kurtarma Ekibi Kurulması Projesi” Japonya Büyük Elçiliği tarafından kabul gördü.

Eynesil İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fadıl Öztürk tarafından hazırlanan Proje kapsamında Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Japonya Büyükelçisi Sayın Hiroshi OKA ile Ankara Japonya Büyükelçiliği Rezidansında protokol imzalamak için bir araya geldi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, 2016 yılı Yerel Projelere Hibe Programı çerçevesinde Japonya Büyükelçiliğine sunulan “Yaşamda Tutmak İçin Arama Kurtarma Ekibi Kurulması Projesi”nin Japonya Büyük Elçiliği tarafından kabul gördüğünü ve protokol imzalamak için Japonya Büyükelçisi Sayın Hiroshi OKA ile Ankara Japonya Büyükelçiliği Rezidansında bir araya geldiklerini söyledi.

Belediyemize gönderilecek olan hibe bütçe ile tam donanımlı arama kurtarma aracı doğal afet ve profesyonel kurtarma gerektiren kazalara çok kısa zamanda müdahale edilmesini sağlayacağını ifade eden Başkanımız Erener, şunları kaydetti:

“Trafik kazaları ve doğal afetlerde kullanmak için itfaiye teşkilatına tam donanımlı arama kurtarma aracı kazandırmak için harekete geçtik. Bununla alakalı olarak Japonya Büyükelçiliği 2016 yılı Yerel Projelere Hibe Programına müracaat ettik. Talebimizi yerinde incelemek üzere Japonya Büyükelçilik ekiplerini ilçemizde ağırladık. Projemiz birçok belediye ve sivil toplum kuruluşlarının projeleri arasında ilk 11’de yer alarak değerlendirmeyi geçti ve kabul gördü. Doğal afet veya herhangi bir kaza olaylarında ilk müdahalenin çok önem arz ettiği dikkate alındığında bölgemiz için son derece önemli olan tam donanımlı arama kurtarma aracını belediyemize kazandırdık. Aracımız için protokol imzalamak için Ankara’da bulunduk ve Japonya Büyükelçisi Sayın Hiroshi OKA bir araya geldik ve protokolü imzaladık. Japon Halkına sağladığı destek için şahsım ve yöre halkı adına minnettarlığımı ifade eder saygılar sunarım”

Başkanımız Erener, daha sonra Japonya Büyükelçisi Sayın Hiroshi OKA’ya ilçemizin kültürü olan kemençe hediye etti.

Son yıllarda alınan itfaiye araçları ile İtfaiye Teşkilatını güçlendiren Belediyemiz, tam donanımlı arama kurtarma aracı ile bölgemizde meydana gelebilecek her türlü kaza ve doğal afete müdahale edebilecek duruma gelecek, Giresun AFAD ekibinin yükünü hafifletecektir.

Language