ATATÜRK ANITIMIZ YERİNE MONTE EDİLDİ!

Görele’ye ayrı bir katma değer kazandıracak, Görele’nin vizyonunu oluşturacak olan ve yapımına başlanan “Meydan Projesi” için özel hazırlanan Atatürk anıtı ve milli mücadele yıllarında göstermiş olduğu üstün mücadelenin başkahramanlarından Topal Osman ve silah arkadaşlarının rölyef kabartması yerlerine monte edildi.

Proje çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği ”Meydan Projesi”nin en önemli parçası olan ve kıymetli işadamlarımızdan hemşerilerimiz Hakan Yılmaz ve Orhan Yılmaz tarafından Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümünün Eğitim Görevlisi heykeltıraş Necmettin Yağçı ve Azimet Karaman’a yaptırılan Atatürk anıtı ve milli mücadele yıllarında göstermiş olduğu üstün mücadelenin başkahramanlarından Topal Osman ve silah arkadaşlarının rölyef kabartması yerlerine monte edildi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, çalışmaları yerinde inceleyerek, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümünün Eğitim Görevlisi heykeltıraş Necmettin Yağçı ve Azimet Karaman’dan Atatürk anıtı, Topal Osman ve silah arkadaşlarının rölyef kabartması hakkında bilgi aldı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Atatürk anıtı, Topal Osman ve silah arkadaşlarının rölyef kabartması için belediyeye büyük destek sağlayan işadamları hemşerilerimiz Hakan Yılmaz ve Orhan Yılmaz’a teşekkür etti.

Atatürk anıtı, Topal Osman ve silah arkadaşlarının rölyef kabartmasının Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümünün Eğitim Görevlisi heykeltıraş Necmettin Yağçı ve Azimet Karaman tarafından 4 ay içerisinde tasarımının ve üretiminin yapıldığını belirten Başkanımız Erener, şunları kaydetti:

“Hayata geçireceğimiz “Meydan Projesi”nin önemli bir parçası olan Atatürk anıtı, Topal Osman ve silah arkadaşlarının rölyef kabartmasını yerlerine monte ettik. Atatürk anıtımız dış mekana göre uzun süreli özelliğini koruyan fiberglass malzemeden yapılmıştır. Tasarım ve üretim aşaması 4 ay sürmüştür. Atatürk anıtımızın hemen yanına başkahramanlarımızdan Topal Osman ve silah arkadaşlarının rölyef olarak kabartması koyulmuştur. Ayrıca anıtımızda Cumhuriyetin kuruluşundan önce Kuva-yi Milliye mücadelesi kapsamındaki Milli mücadele destanını anlatan betimlemelere de yer verilmiştir. Milli kahramanımız Topal Osman ay yıldız içinde yapılmıştır. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum”

Language