AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANDIK!

Belediyemiz tarafından ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü olması nedeniyle aziz şehitlerimizin ruhuna mevlidi şerif okutuldu.
Görele Hacı Mustafa Kuloğlu Şehitlik camisinde Akşam namazından sonra Şehitlik Cami imam hatibi Şenol Yılmaz, Tirebolu imam hatip lisesi tatbikat cami imamı Engin Narin, Eynesil Köseli mahalle cami imamı hatibi hafız Muhammed Saka, Demirci Mehmet cami imam hatibi hafız Ahhad Yenen, Şahali mahallesi cami imam hatibi Muhsin İpek, Müftülük personeli Aziz Gök, Şehitlik cami müezzini Ömer Mican, Otogar Küba cami imam hatibi Ali Kaya okudukları mevlidi şerif ve ilahilerle dinleyenlere duygulu dakikalar yaşattı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ülkemiz işgal altındayken namusunu, toprağını ve bayrağını savunmak için muhteşem bir direniş destanı yazan ve unutulmaz kahramanlıklara imza atan şehitlerimizi unutmanın mümkün olmadığını söyledi.

Bir asır değil birkaç asırda geçse o günlerin acısını ve şehitlerimizin kahramanlıklarını Göreleli ve Görele’nin şahsında milletimizin asla unutmayacağını belirten Başkanımız Erener, “Kurtuluş günü, emperyalizmin Anadolu topraklarımıza sürüldüğü gündür. Bağımsızlık ve özgürlüğümüzün pekiştirildiği gündür. Bayrağımızın coşkuyla dalgalanacağı en güzel günlerden biridir. Bu şehrin halkı, ülkemiz işgal altındayken namusunu, toprağını ve bayrağını savunmak için muhteşem bir direniş destanı yazan, unutulmaz kahramanlıklara imza atan bir halktır. Bu halkla yıllar süren ve birçok cephede devam eden, savaşlar kazanıldı, bu gün özgür, ayakları üzerinde duran bağımsız bir devlete sahip olduysak atalarımızın vermiş olduğu bu onurlu mücadelenin sayesinde bu günlere geldiğimizi hiç unutmuyoruz. Şehitlerimize tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Belediyemizce aziz şehitlerimizin ruhuna okutulan mevlidi şerif sonrası vatandaşlara şeker dağıtımı yapıldı.

Language