BAŞKAN SIFIR ATIK PROJESİ İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, eşi Fatmagül Erener ile birlikte ‘Sıfır Atık Projesi’ne katkı sağlayarak evinde biriktirdiği yaklaşık 10 litre bitkisel atık yağı belediye görevlilerine teslim etti.

Belediye Başkanı Tolga Erener, eşi Fatmagül Erener ile birlikte evinde başlattığı Sıfır Atık Projesi hareketine vatandaşlarımızın da destek vermesi için çağrıda bulundu.

Geleceğimiz olan çocuklarımıza bırakabileceğimiz en anlamlı ve en değerli mirasın temiz bir dünya, sağlıklı bir çevre ve doğa olduğunu belirten Erener, “Çevre kirliliğine sebep olan başlıca faktörlerden bitkisel atık yağların toplanması ve geri dönüşümü içinde start verdik. Evlerimizde lavabolarımıza döktüğümüz atık yağlar, oldukça fazla suyun kirlenmesine sebep oluyor. Belirlenen atık yağ depolama noktalarına, bu bitkisel atık yağları bırakıp, geri dönüşümüne katkıda bulunalım. Eşim Fatmagül Erener ile birlikte bu harekete destek vererek, evimizde biriktirdiğimiz yaklaşık 10 litre bitkisel atık yağı belediye görevlilerimize, geri dönüşümü için teslim ettik” dedi.

Erener ayrıca, Sıfır Atık Projesi’ne katkı sağlayarak, çevre hareketine tam destek veren Görele Belediyesinin, bu kapsamda yürüttüğü başarılı çalışmalarından dolayı “Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandığını da sözlerine ekledi.

Language