GÖRELE ANKARA’DA GİRESUN GÜNLERİNE DAMGASINI VURDU!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, yüz binlerce Giresunlunun katıldığı 2. Ankara Giresun Günleri’nde hemşerileriyle buluşarak hasret giderdi.

STANDIMIZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ!

Ankara’da düzenlenen Giresun Günleri’nde yerini alan Görele Belediyesi standımız yoğun ilgi görürken standımıza gelen misafirleri Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, eşi Fatmagül Erener ile birlikte bizzat karşılayarak, Görele’nin kültürünün en iyi şekilde tanıtımını sağladı.

BAŞKANIMIZ HEMŞERİLERİYLE KUÇAKLAŞTI!

Standımızda yer alan 1,5 metre boyundaki dev kemence katılımcılar ve misafirler tarafından ilgi odağı oluştururken, yöresel yiyeceklerimiz katılımcılar ve misafirlerin damak tadına sunuldu.
Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, standımızı ziyaret eden misafirlerle yakından ilgilenerek, misafirlerimizle, aklı ve gönlü Görele’de olan hemşerilerimizle aynı ortamı paylaşmanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

GÖRELE FARKINI ORTAYA KOYDU!

2. Ankara Giresun Günleri etkinlikleri kapsamında kemençenin doğduğu topraklar Görele’yi dünyaya tanıtma imkanı bulduklarını aktaran Başkanımız Erener, “Görele insanı için önemli olan Dondurma, Kemençe, Pide, Fındık, yöresel ürünleri önce Giresunlulara ardından ülkemiz insanına tanıtma fırsatı bulduk. Görele standına gösterilen yoğun ilgi bizleri oldukça mutlu etmiştir. Görele her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde İstanbul Yenikapı’daki Giresun Günlerinin yanı sıra 2. Ankara Giresun Günlerinede katılmıştır. Görele standıyla birlikte bir kere daha farkını ortaya koymuştur” diye konuştu.

Language