BAŞKANIMIZ HEMŞİRELERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ”Hemşireler Günü” ve “Hemşirelik Haftası” olması dolayısıyla Görele Devlet Hastanesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğünde görev yapan hemşirelerin gününü kutlayarak, çeşitli hediyeler ve karanfil dağıttı.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, hemşirelik mesleğinin, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslek olduğunu söyledi.

Hemşireliğin insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti:

“Ülkemizde hemşireliğin temel sorumluluğu; toplumun sağlığını yükseltmek, sağlıklı bireyin sağlığını korumak, hastalıklı bireyi tedavi etmek ve acısını dindirmektir. Bu sorumlulukları yerine getirirken uygun hareket etmek, bilgili, ahlaklı ve vicdanlı olmak, hemşirenin temel davranış biçimi olmalıdır. Değişen sağlık ihtiyaçları kapsamında hasta haklarına, hasta yakınının beklentilerine en uygun şekilde cevap vererek, verimli ve etkin bir şekilde sağlık hizmeti sunan hemşirelerimizin, sadece hemşireler gününde değil, her zaman hatırlanması gerektiğini belirtmek isterim. Bu anlamda, ilçemiz Görele başta olmak üzere Türkiye’nin her köşesinde halkımızın sağlığı için fedakarca çalışan tüm hemşirelerimizin gününü kutluyorum”

Language