BAŞKANIMIZ İTFAİYE ÇALIŞANLARIMIZIN HAFTASINI KUTLADI.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ‘İtfaiye Haftası’ olması dolayısıyla Belediyemiz İtfaiye Teşkilatını ziyaret etti.

Belediyemiz İtfaiye Müdürü Özkan Dural ve itfaiye çalışanlarıyla tek tek selamlaşan Belediye Başkanımız Tolga Erener, itfaiye teşkilatının itfaiye haftasını kutladı.

Meslekleri gereği karşılaştıkları birçok tehlikeye rağmen, kuruluş amacını karşılıksız yardım anlayışından alan itfaiye teşkilatına görevlerinde başarılar dileyen Belediye Başkanımız Tolga Erener, “24 saat halkın emrinde olan İtfaiye çalışanlarımız büyük ve önemli bir görevi yerine getirmektedir. İtfaiye çalışanlarımız, insanımız ve tüm canlıları, başta yangın felaketi olmak üzere, deprem, sel gibi birçok doğal afete karşı koruyup onlara siper olmaktadır. Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda, mesai kavramı gözetmeksizin çalışan itfaiye personelimiz başta olmak üzere; görevlerini yürüten, bu zorlu mücadelelerinde büyük bir özveri örneği göstererek cesaret ve onuruyla görevlerini yerine getiren itfaiye teşkilatımızın haftalarını kutluyorum” dedi.

Belediyemiz İtfaiye Müdürü Özkan Dural, Belediye Başkanımız Tolga Erener’e ziyaretten ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Görele Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak halkımızın canı, malı için doğacak olan her türlü yangın, doğal afet, kazalar karşısında her zaman hazır olarak hizmette olup, gece gündüz hizmet etmeye çalışmaktayız” dedi.

Daha sonra Müdür Dural ve itfaiye çalışanları Belediye Başkanımız Tolga Erener’i makamında ziyaret etti.

Görele Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ilçemizde yeni yeni oluşan çok katlı siteler için 2014 yılında Belediye Başkanımız Tolga Erener tarafından alınan 28 RB 050 ile 28 RB 110 plakalı IVECO itfaiye araçları büyük bir noksanlığımızı gidermiş olup, 32 metre yüksekliğe ulaşmaktadır. Diğer araçlarımızdan 28 RH 976 Mercedes ÜNİMORK ile 28 RH 419 Fatih merdivenli aracımız hizmet vermektedir. Bunun yanında yeni ihalesi yapılarak 2 ay sonra belediyemize teslim edilecek olan İtfaiye Müdahale ve Arama Kurtarma aracı ile müdürlüğümüz daha da güçlenerek, halkımıza hizmet verecektir.

Language