BAŞKANIMIZ KADİR GECESİNDE VATANDAŞLARIMIZLA KUCAKLAŞTI!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak edilen Ramazan ayının zirveye ulaştığı Kadir Gecesi’nde belediyemiz tarafından açılan Aşevinde vatandaşlarımızla bir araya gelerek iftar açtı.

Ramazan Ayının zirveye ulaştığı çok önemli bir gece olan Kadir gecesinde vatandaşlarımızla kucaklaşan Belediye Başkanımız Tolga Erener, aşevinde bulunan vatandaşlarımızın kadir gecesini kutladı.

Kadir Gecesinin dileklerimizi ve isteklerimizi Allah’a arz etmek için değerli bir fırsat olduğunu ifade eden Başkanımız Erener, şunları kaydetti:

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi de bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır. Kadir Gecesi saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. Bayramın da müjdecisi olan Kadir Gecesi’nin başta değerli hemşehrilerimiz olmak üzere insanlığa hayırlar getirmesini temenni eder, tüm İslam âleminin ve Görele halkının Kadir Gecesi’ni kutlarım”

Language