BAŞKANIMIZ ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, TEMA Vakfı Görele İlçe Temsilciliği ile Görele Hasan Ali Yücel İzcileri tarafından organize edilen fidan dikme etkinliğine katıldı.

Başkanımız Erener, Yeşiltepe Mahallesi’nde, iki dönümlük arazi üzerinde TEMA, Görele İzcileri, Görele Belediyesi ve Tirebolu Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan “Hatıra Ormanı”nda öğrencilerle birlikte çeşitli türden toplam 450 fidanı toprakla buluşturdu.

Öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılaşan Başkanımız Erener, öğrencilere seslenerek, şunları söyledi.

“Şuanda burada çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Büyük nesilden, küçük nesile geçmesi gereken bir alışkanlık var. Buda doğayı korumaktır. Çünkü doğa çok önemli bir şey onu korumamız gerekmektedir. Korurken de bunu temsil eden şey fidanlar. Fidanlar büyüyünce ağaç oluyor. Ağaçlar bir araya gelince de orman oluyor. Orman gibi bir arada olarak, ormanları koruyalım”

Konuşmanın ardından TEMA Giresun İl Başkan Yardımcısı Tolga Çıkrıkçı, TEMA Görele İlçe Temsilciliği adına, Başkanımız Erener’e doğa ve çevre duyarlılığından ve her türlü etkinliğe verdiği desteklerden dolayı “Teşekkür Mektubu” takdim etti.

Başkanımız Erener ise, TEMA gönüllüsü olan Hasan Ali Yücel İlk ve Ortaokul öğretmenlerinden Yeliz Bektaş’a tema gönüllü kartı verdi.

Etkinliğe Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener’in yanı sıra Görele İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, TEMA Vakfı Giresun İl Başkan Yardımcısı Tolga Çıkrıkçı, Tirebolu Orman İşletme Müdürü Murat Bitişyılmaz, Giresun Üniversitesi Genç Tema Topluluğu Akademik Danışmanı Rafet Arslan, TEMA Vakfı Görele İlçe Temsilcisi Süleyman Top, TEMA Vakfı Görele Üyesi Osman Yılmaz, Görele Hasan Ali Yücel İlk ve Ortaokulu Müdürü Ahmet Yılmaz, Görele Hasan Ali Yücel İlk ve Ortaokulu İzci Lideri Müsamettin Dalgıç, Giresun Üniversitesi Genç Tema Topluluğu, izciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Language