BAŞKANIMIZDAN KAMUOYUNA ÖNEMLİ MESAJ!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, son günlerde, sosyal medya ve internet sitelerinde Güzel Sanatlar Fakültesinin kapanacağına yönelik ortaya atılan iddiaları kınayarak, algı operasyonu yapılmaya çalışıldığını söyledi.

Başkanımız Erener, fakültenin ve binasının ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Fakültemizin kapanacağı iddiaları ilk ağız olan Giresun Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Çoşkun tarafından kesin bir dille yalanlanmış ve aksine daha da güçlendirileceği beyan edilmiştir. Siyasilerimiz meseleyi yakından takip etmektedir. Bu husus haftaya yapılması planlanan ve Görele’nin tüm siyasi parti temsilcileri, STK’ları ve Esnaf temsilcilerinin davet edileceği bir toplantı ile üniversite yetkilileri tarafından kamuoyuna ilçemizde açıklanacaktır” dedi.

Toplantıda merak edilen soruların ayrıntılarıyla birlikte açıklanacağını belirten Başkanımız Erener, “Kimse Görele’mize yapılan kazanımları, şahsi meselelerine alet ederek yalan haber yapmasın. Gerçekler elbet gün yüzüne yakında çıkacaktır. Yayılan iddialar doğru olsa idi başta biz yetkililer, gereken tepkiyi halkımızla birlikte ses getirecek şekilde verirdik. Bizim niyetimiz hizmet almaktır bağcıyı dövmek değil. Kurumlararası işbirliği ile Görele’ye gelecek daha çok hizmet var” dedi.

Language