BAŞKANIMIZDAN KINAMA MESAJI

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınadı.

Başkanımız Erener, kınama mesajında, İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarında iki ayrı terör saldırısı meydana geldiğini, bu saldırılarda ilk belirlemelere göre 27’si polis 29 kişinin şehit olduğunu,166 kişinin ise yaralandığını üzülerek öğrendiklerini söyledi.

Terör örgütünün alçaklıkta sınır tanımadığını belirten Başkanımız Erener, “Asla hedeflerine ulaşamayacak olan terör örgütlerine karşı dimdik duracağız. Milletçe el ele vererek, vatanımıza yapılan saldırılara göğüs gereceğiz. İnanıyoruz ki milletimiz terör belasını da bertaraf edecektir. Ben böylesine önemli bir gün olan Mevlid kandilinde gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle ve nefretle lanetliyor, şehit düşen polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Acımız büyük, ulusumuzun başı sağolsun” dedi.

mevlid-kandiliBAŞKANIMIZDAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Mevlid Kandili olması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Erener, mesajında, güzel ahlakın, adaletin, sevginin, hoşgörünün ve merhametin sembolü yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümünü bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Mevlid Kandili tüm Müslüman âleminin Hz. Muhammed’in birbirinden güzel sıfatlarının hatırlanarak birbirine yakınlaştığı kutsal gecelerimizden biri olduğunu hatırlatan Başkanımız Erener, “Onun dürüstlüğünü, yüksek insani değerlerini, mucizelerini anlamak ve dua ile anmak bir fırsattır. İnsanoğlu için onun doğumuyla cehalet ve zulüm çağı kapanmış; bilginin, dinin ve merhametin temel taşlarından oluşan aydınlık bir devir başlamıştır. Ben bu vesileyle tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Language