BAŞKANIMIZDAN KÜTÜPHANELER HAFTASI MESAJI!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, 52. Kütüphaneler Haftası olması dolasıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Erener, mesajında, kütüphanelerin, bir toplumun bilgi birikiminin, kültür ve medeniyetinin en önemli hazinesi olduğunu söyledi.

Bilim, kültür, sanat, edebiyat, tarih gibi alanlarda, bir milletin hafızasını oluşturan kütüphanelerin, dünü günümüze, günümüzü yarınlara ulaştıran en önemli yapılar olduğunu ve böylece bilgi birikimini gelecek kuşaklara aktarmak için kütüphanelerin muhafaza edilmesi gerektiğini ifade eden Başkanımız Erener, şunları kaydetti:

“Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, halkımızın bilgi ve birikimlerinin artmasında ve bilinçli birer vatandaş olmaları konusunda yaptığı katkılarla kütüphaneler önemli görevler icra eder. Bu nedenle kütüphanelere yapılacak her türlü desteği sosyal sorumluluğun bir parçası olarak değerlendirmek gerekir. Bu vesile ile ülkemizde mart ayının son haftasında kutlanan Kütüphane Haftası’nı fırsat bilerek, kendimiz ve çocuklarımıza en güzel tutkunun okuma alışkanlığı ve en iyi dostun da kitaplar olduğunu hatırlatmamız gerekmektedir”

Language