Başkanımızdan Mevlid Kandili Mesajı!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Mevlid Kandili olması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Erener yayımladığı mesajında maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diledi.

Başta Göreleli hemşehrilerim olmak üzere, tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili’ni en kalbi duygularla tebrik eden Başkanımız Erener, İslam, bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.

İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi,yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Bu duygu düşüncelerle İslam âleminin Mevlid Kandili’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım,dedi.

Language