BELEDİYEMİZ TARAFINDAN AÇIK HAVADA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Görele Belediyesi tarafından açık havada kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Manasur Mevkii Piknik alanında düzenlenen etkinlikte Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, öğrencilerimize kitap dağıtımında bulunarak, öğrencilerimizle birlikte kitap okudu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, okumanın her şeyin anahtarı olduğunu belirterek, “Okumak hiçbir hazineye değiştirilmez” dedi.

Ülkenin koronavirüs salgını nedeniyle çok zorlu süreçlerden geçtiğini ve okullarına gidemeyerek, yüz yüze eğitimden uzak kalarak bu süreçten en çokta çocukların etkilendiğini ifade eden Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti:

“Belediye olarak açık havada kitap okuma etkinliği düzenleyerek, bu günü koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitiminden uzak kalan çocuklarımıza ayırdık. Cumhuriyet tarihinden önce yaşamış olan devlet büyüklerimizi, padişahlarımızı, bilim adamlarımızı çocuklarımıza tanıtabilmek babında çok güzel eserler getirttirerek, çocuklarımıza dağıttık. Bu eserlerle amacımız çocuklarımıza okumanın faydasını aktararak, geçmişimizi, tarihimizi, kültürümüzü anlatmaya çalışmaktır. Bu etkinliğimizde bizden desteğini esirgemeyen kardeş belediyemiz olan Ümraniye Belediyesine çok teşekkür ediyorum”

Language