BELEDİYEMİZCE ÇÖP KONTEYNIRLARI YAPAY ÇİMLE KAPLANIYOR.

Temizlik hizmetlerini daha kaliteli ve sorunsuz biçimde verebilmek için çalışmalarını sürdüren Görele Belediyesi, şimdi de çöp konteynırlarını yeşillendirerek kente daha estetik bir görünüm kazandırdı. Deneme olarak yapılarak yapay suni çim görünümlü çerçevelerle giydirilen çöp konteynırları halkımızın görüşüne sunuldu.

Ana arter ve nüfusun yoğun olduğu bölgelerde büyük kapasiteli konteynırlarla çöp toplama hizmetini daha modern hale getiren Belediyemiz, gri metal konteynırları İlçemizin yeşil dokusuyla uyumlu hale getirdi.

Görele’yi modern bir görünüme kavuşturmayı hedefleyen ve bu kapsamdaki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Belediyemiz, şimdi de çöp konteynırlarına el attı. Çöp konteynırları yapay suni çimle kaplı giydirmeler giydirilerek, ilçemizin belirli noktalarına koyuldu. Bu sayede hem çöplerin dışarıdan görülmesi engellenmiş, hem de konteynırların daha estetik bir görünüme kavuşması sağlandı. Pilot uygulama olarak başlatılan çalışma kapsamında halkımızın görüşü üzerine tüm konteynırların giydirilmesi hedefleniyor.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görele’nin sokaklarının, caddelerinin kısacası her yerlerinin daha modern ve temiz olması için çalıştıklarını belirterek, “Temizlik bilincini ilçemizde geliştirmek için bahar temizliği çalışmalarımız tüm cadde ve sokaklarımızda sürdürülüyor. Daha temiz bir Görele için yatırım hizmetlerimizle yeni çöp araçları aldık ve almaya da devam ediyoruz. Bunları yaparken, ilçemizin daha estetik bir görünüme kavuşması içinde elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içerisindeyiz. Bu doğrultuda bazı bölgelerimizdeki çöp konteynırlarımızı yapay sunu cimle giydirerek, hem çöplerin dışarıdan görülmesini engellemiş, hem de konteynırların daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamış olduk” dedi.

Language