BELEDİYEMİZCE İHALE VE İMAR MEVZUATI EĞİTİMİ VERİLDİ.

Görele Belediyesi alt yapı, güzelleştirme çalışmalarına, sosyo kültürel yapıya hizmet ederken, insan kaynaklarını da geliştirmeye devam ediyor.

Yaptığı hizmet, getirdiği yeniliklere ilkleri gerçekleştirmeye devam eden Belediyemiz, insan kaynaklarına da el atarak, ilkleri gerçekleştiriyor.

Belediyemiz ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle tüm ilçe belediyelerden katılan birim amirlerine yönelik Kamu İhale Uzmanı Dr. Nazım Yılmaz ve Keçiören Belediyesi Ruhsat ve Denetleme Şube Müdürü Doğan Yurdakul tarafından ihale ve imar mevzuatı eğitimi verildi.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, eğitime katılarak, Görele’de böyle bir eğitime imza atmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Belediyelerin en çok başını ağrıtan konuların başında ihale ve imar mevzuatı geldiğini belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “İhale ve imar mevzuatı tüm belediyelerin başını ağrıtan önemli konuların başında gelmektedir. İhalelerde yapılan birçok yanlışın kamu hizmetlerin aksamasına sebebiyet vermektedir. Bu problemlerle sıkça karşılaşmaktayız. İşimizi iyi bilirsek, ihale yapılırken kamunun kaynaklarının en güzel şekilde kullanılması için açık bir şekilde yapılırken bir kamu hizmeti görüyoruz. Bundan dolayı da cesur olmalıyız. Cesur olamazsak hizmet yapamayız. Bu da bir gerçek. Bizler kuruma hizmet eden insanlarız. O kurumun menfaatlerini kollamak ve korumak zorundayız” dedi.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, eğitimin verilmesine katkıda bulunan Kamu İhale Uzmanı Dr. Nazım Yılmaz, Keçiören Belediyesi Ruhsat ve Denetleme Şube Müdürü Doğan Yurdakul ve Belediyemiz Yazı İşleri Müdürü Osman Yıldız’a teşekkür etti.

Language