BELEDİYEMİZCE OKUL ÖNLERİNE ‘ÖNCE YAYA’ YAZISI YAZILDI

Görele Belediyesi tarafından öğrencilerin ve velilerinin güvenli geçişlerini sağlamak amacıyla tüm okul önlerine ‘önce yaya’ yazısı yazıldı ve yaya figürleri çizildi.

Görele Belediyesine bağlı ekipler ana arterler, okul önleri ve diğer birçok noktada yaya çizgilerini yenileyerek, 2019- 2020 Eğitim- Öğretim sezonu öncesi okul önlerine sürücülerin görebileceği şekilde ‘önce yaya’ görselleri çizdi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için başlattığı uygulamayı eğitim, öğretim sezonu öncesi okul önlerine de taşıdıklarını söyledi.

Sürücülerin okul geçitlerine yaklaşırken ‘Önce Yaya’ uyarısını göreceğini belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Türkiye’de 2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Yıl’ ilan edilmesi ile birlikte trafikte yaya önceliğinde farkındalığı artırmak ve yaya önceliğine dikkat çekmek adına Belediye ekiplerimiz tarafından şehrin muhtelif yerlerindeki yaya yollarına çizdiğimiz ‘Önce Yaya’ görsellerini 2019- 2020 Eğitim- Öğretim sezonu öncesi okul önlerine de taşıdık. ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ sloganıyla yaptığımız her projeyle vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin geçişleri daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde sağlamaya çalışacağız. Çalışmayla birlikte sürücülerin, yaya ve okul geçidine yaklaşırken güvenle yavaşlayabilmesi ve durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarılması sağlandı” dedi.

Language