Belediyemizden Kar Alarmı!

Karadeniz Bölgesi’nde etkili olması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle Belediyemizin tüm birimleri harekete geçti.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, kar yağışı ile ilgili tüm tedbirlerin alındığını belirterek, vatandaşları olumsuz hava şartlarına karşı uyardı.Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmin verilerine göre Çarşamba gününden itibaren yoğun kar yağışlı havanın etkisi altına gireceği bildirildi.Belediyemiz ilçede olası olumsuzlukların önüne geçebilmek adına alarm durumuna geçti.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kar yağışının yoğun yaşanacağı günlerde 24 saat esasına dayalı olarak hizmet verecek.Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görelelilerin kış şartlarında sıkıntı yaşamamaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek, “Vatandaşlarımızın soğuk ve yağışlı hava nedeniyle buzlanma, don olayı, soba zehirlenmesi ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli olmasını istiyoruz.

Kar yağışının olumsuz etkisini en aza indirebilmek için belediyemize ait tüm araç, gereç ve personellerimizle 24 saat esasına göre gerekli çalışmaları yapacağız. Görele’de ana arterlerin açık tutulması için gerekli talimatlar çalışma arkadaşlarımıza iletildi. İnşallah olumsuzluk yaşamayacağız.

Belediye olarak hazırlıklarımız tamam” şeklinde konuştu.

Language