BELEDİYEMİZDEN ÖĞRENCİLERİMİZE SON MEKTUP!

Belediyemiz, Çanakkale Deniz Zaferinin 101. yıl dönümü münasebetiyle ilçedeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine Çanakkale’yi konu alan “Son Mektup” filmi izletildi.

Öğrencilerde milli bilinci uyandırmak ve Çanakkale ruhunu aşılamak için Belediyemiz önemli bir kültürel etkinliğe daha öncülük etti. Kültürel etkinliğimiz dâhilinde Çanakkale Deniz Zaferinin yıl dönümünde sinemalarda gösterime giren ‘Son Mektup’ adlı filmin öğrenciler tarafından izlenmesi sağlandı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Çanakkale destanını öğrencilerimiz tarafından daha anlaşılır kılmak için böyle bir proje başlattık. Onların bu filmi seyretmelerine öncülük ediyoruz. Çünkü Çanakkale’de ecdadımızın mücadelesini, fedakârlıkları beyaz perdeye çok başarılı bir şekilde uyarlanmış. Filmdeki sahneler bu mücadeleyi çok iyi anlatmış. Öğrencilerimiz bu filmi seyrederek geçmişimize dair birçok bilgiyi ulaşmış olacaklardır” dedi.

Çanakkale Deniz Zaferi harp günlerinde yazılan ve uzun yıllar sonra adresine kavuşan bir mektubun hikayesinin anlatıldığı film, öğrencilerimizin vatan toprağının bölünmez bütünlüğü için tarihe geçen fedakârlıkları bir kez daha görmesini sağlamıştır.

Language