BELEDİYEMİZDEN “ÖNCE YAYA” UYGULAMASI

Görele Belediyesi tarafından İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için başlattığı “Önce Yaya” projesi ilçemizde hayata geçirildi.

Belediyemizce yaya geçitlerinin bulunduğu yerlere “Önce Yaya” görselleri çizilerek, sürücüler, yaya ve okul geçidine yaklaştıklarında yavaşlayabilmesi ve durabileceği konularında uyarıldı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, belediyemizce vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın can ve mal güvenliğini önemsediklerini söyledi.

İçişleri Bakanlığımızca başlatılan projeyi ilçede hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Ülkemizde varlığı bilindiği halde çoğu zaman uygulanmayan yaya geçidi kuralları birçok kazaları beraberinde getiriyordu. Son zamanlarda yaya geçidi konularında yapılan çalışmalarla birlikte sürücülerimizce bu kuralların önemi anlaşıldı. Bizlerde bakanlığımızca başlatılan projeyi ilçemizdeki yaya geçitlerinde hayata geçirerek, yaya geçitlerinde önceliğin yayaların olduğunu bir kez daha anlatmış, böylece sürücülerin, yaya ve okul geçidine yaklaşırken güvenle yavaşlayabilmesi ve durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarılması sağlamış olduk” dedi.

Language