‘BİR AVUÇ YİĞİDİN DESTANI SON NOKTA’ ADLI TİYATRO OYUNU DUYGUSAL ANLAR YAŞATTI.

Görele Belediyesi tarafından ilçenin düşman işgalinden kurtuluşunda mücadele ederek, önemli kahramanlıklara imza atan milislerin hikayesinin anlatıldığı ‘Bir Avuç Yiğidin Destanı Son Nokta’ adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde oynanan Televizyon program yapımcısı Uğur Bilgi’nin yazıp yönettiği, eğitmenliğini ise Nur Tuğba Bankoğlu’nun yaptığı Görele Anadolu Lisesi öğrencilerinin rol aldığı Halk Eğitim Merkezi destekli tiyatro gösterisi izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Görele Belediye Başkanımız Ahmet Süleymanoğlu burada yaptığı konuşmada, milli mücadele ruhunun salona en iyi şekilde yansıtıldığını söyledi.

Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunda mücadele ederek, önemli kahramanlıklara imza atan milislerin hikayesinin anlatıldığı böylesine önemli bir oyunu en iyi şekilde icra eden öğrencileri kutlayan Belediye Başkanımız Ahmet Süleymanoğlu, “Ben öğrencilerimizi kutluyorum. Görele’nin düşman işgali altındayken yaşanan olayları en iyi şekilde sahneye aktardılar ve biz izleyenlere duygusal anlar yaşattılar. Öğrencilerimizin bu başarısı takibi iyi hazırlanmaktan ve çalışmaktan geçiyor. Bende kendilerinin bu azimlerine şahitlik etmiştim” dedi.

Belediye Başkanımız Ahmet Süleymanoğlu ayrıca, oyunun yönetmeni Uğur Bilgi, eğitmeni Nur Tuğba Bankoğlu, Milli Eğitim Müdürümüz Şenel Dede ve kültürel faaliyetlerde her zaman önemli rol oynayan Görele Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Korkmaz ve öğrencilerine teşekkür etti.

Language