BİR ÖLÜRÜZ, BİN DİRİLİRİZ…

Görele Belediyesi ve Görele gençliği tarafından İstanbul Beşiktaş’taki bombalı terör saldırısını kınamak için teröre tepki ve şehitleri anma mitingi düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanında toplanan bir grup genç ellerinde Türk bayraklarıyla terörü protesto ederek, araç konvoyu eşliğinde Görele şehitliğine yürüdü. Burada şehitlerin ruhları için dualar eden gençler, ellerinde karanfillerle İlçe Emniyet Müdürlüğüne yürüyerek, ellerindeki karanfilleri polislere verdiler.

Gençlere yürüyüşünde Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, AK Parti Görele Gençlik Kolları Başkanı Onurhan Yılmaz’da eşlik etti.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, bu ülkenin vatanseverleri, bu ülkenin böyle yiğit evlatları olduğu sürece kimsenin kendilerini yıldıramayacağını, bu ülkeye boyun eğdiremeyeceğini söyledi.

Türk halkının çok cesaretli, vatansever, mert ve gözü kara olduğunu belirten Başkanımız Erener, “Hiç kimse bize roller biçemez ve oynatamaz. Ancak biz roller biçer ve oynatırız. Türk halkı çok cesaretli, mert, gözü kara bir halktır. Ondan dolayı Türk olmaktan dolayı mutluyum ve gururluyum. Ülkemiz içinde üstü kapalı bir savaş yapılmaktadır. Kalleşliğinde bir sınırı vardır. Allah onlar kahrı perişan eylesin. Halep’e bakıyoruz, Müslüman kardeşlerimizi kırıyorlar. Bunların bir sonu gelecek mi? Elbette gelecek. Eğer müslümansak, buna inanıyorsak, bir gün gelecek bu zafer Müslümanların olacak. Bu Müslümanlığı en iyi şekilde taşıyan Türklerin olacak. Ne mutlu Türküm diyorum. Bir ölürüz, bin diriliriz diyorum. Ben buradan tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

Görele Gençlik Komisyonu Başkanı Ömer Gemici ise, İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen menfur terör saldırısını lanetlemek amacıyla toplandıklarını ifade ederek, “Giresun büyük bir şehir, Görele önemli bir ilçe. Topal Osman Ağanın iki tane gönüllü alayının çıktığı bir bölge. Bu yüzden bizim burada sessiz kalmamız, toplumsal olaylara tepki vermememiz düşünülemez. Terörü lanetliyoruz. Terörün her türlüsünü kınıyoruz. Bilmelidirler ki bu ülkeyi bölemeyecekler. Bu millete pranga vuramayacaklar. Bunlar bizden ders almıyorlarsa, tarihimizi de okumuyorlar. Geçmişte ve 15 Temmuz tarihinde bu ülke, bu millet ne yaptığını herkese gösterdi. 15 Temmuz’da adeta mermilere kafa attı bu millet. Tankların önüne yattı. Bizim nasıl bir millet olduğumuzu artık dünya öğrenmelidir” dedi.

Language