BİZLER SİZLERLE VARIZ

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması dolayısıyla ulusal ve bölgesel gazetecilerle bir araya geldi.Gazetecilerle yakından ilgilenen Başkanımız Erener, ilçeye yapılan ve yapılacak hizmetlerle alakalı olarak istişarede bulunarak, fikir alışverişinde bulundu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görev yapan ve çalışan gazeteciler sayesinde vatandaşlarımız ülkemizde ne olup, bitiyor öğrenme fırsatı buluyorlar, hem de gündem oluşturuyorlar? dedi.Ülkemizde gerçekten sosyal güvencesi ve maaşı olan belli kriterlere göre gazeteci olarak belirlenmiş kişilerin aktif hayatta rol alması gerektiğini de ifade eden Başkanımız Erener, şunları kaydetti:Sizler her zaman gündemi belirleyen kişilersiniz. Onun için yapılan haberdeki güvenirlik çok önemlidir. Ben bu güveni bu bölge gazetecilerinde görüyorum ve gurur duyuyorum. İşlerini özveriyle yapıyorlar. Gerçek anlamda bizleri halkla görüştürüyorlar. Belediyecilik açısından bakarsak bizlerin yapmış oldukları hizmetleri sizler sayesinde tanıtımını en iyi şekilde sağlıyoruz ve varsa eksiklikleri öğreniyoruz çözmeye çalışıyoruz. Ben belediyemizi ve ilçemizi baz alarak tarafsız olarak yapmış olduğunuz haberler için hepinize teşekkür ediyorum.

Bizler sizlerle varız. Biliyoruz ki gazeteciliğin bir çok sıkıntıları, eksiklikleri var. Bunun en başında da sosyal güvence yatmaktadır. Çözülmesi için çaba gösterilen fakat maalesef günümüz Türkiye’sinde bu sorun bir türlü çözülemedi. Gerçekten sosyal güvencesi ve maaşı olan belli kriterlere göre gazeteci olarak belirlenmiş olan kişilerin aktif hayatta rol alması gerekir. Sizler kendi bilgi ve tecrübelerinize göre şuanda geçiminizi sağlamaya çalışıyorsunuz. Bizlerde bunu görmekteyiz. Ben sizlere işinizde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Language