BÜYÜK ÖNDERİMİZİ ANDIK!

Görele’de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda siren sesi ile beraber bayraklar yarıya indirildi, Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Hasan Ali Yücel İlk ve Ortaokulu’nda devam eden programda, Atatürk’ün hayatı sinevizyon gösterimi ile sunulurken, Görele Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu, Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Tarih Öğretmeni Ayşen Kulak Şen, yaptığı konuşmada, “Çağdaş Türkiye’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Osmanlı’nın üzerine çöken kara bulutları dağıtmış, halkla bütünleşmiş, tekrar barış yurdunun bağrında nefes alabilen genç bir ülke inşa etmiştir. Türk milleti için 10 Kasım bir matem günü olmaktan ziyade Büyük Önder Atatürk’ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür” dedi.

Törene, Kaymakam Ünal Kılıçarslan, Belediye Başkanımız Tolga Erener, İlçe Emniyet Müdürü Nazım Şahin, Jandarma Komutanı Kıdemli Yarbay Özkan Kavak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, siyasi parti temsilcileri, diğer daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program öncesi öğrenciler Başkanımız Tolga Erener’e büyük ilgi gösterdi.

Language