BÜYÜK USTA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

TRT repertuvarında da birçok eseri bulunan ve eserleri Zeki Müren, Bülent Ersoy, Müzeyyen Senar gibi ünlü isimler tarafından seslendirilen Göreleli Şair, büyük usta Ahmet Kaçar (92) son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazı Hasanağa Merkez Camide ikindi namazına müteakiben kılınan Büyük Usta Ahmet Kaçar, için Belediyemiz tarafından Cumhuriyet Meydanında tören düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende büyük usta Ahmet Kaçar için dualar edildi. Yakın arkadaşları ise Kaçar’ın hayatına ilişkin anekdotlar anlattı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, taziyeleri kabul ederek, Görele büyük bir değerini daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

Ahmet Kaçar’ın her zaman gülen yüzüyle anılacağını, hiçbir zaman hafızalardan silinemeyeceğini belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Ahmet Kaçar anlatılmaz, yaşanır. Onun bizlere bıraktığı büyük eserler hiçbir zaman hafızalarımızdan silinmeyecektir. O Görele için bir değerdi. Onu bugün kaybettik fakat belediye olarak onun eserlerini yaşatmaya söz veriyoruz. Söylenecek çok şey yok. Kelimelerin değer kaybettiği anlardan bir tanesini yaşıyoruz. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun” dedi.

Büyük usta Ahmet Kaçar, tören sonrası yapılan dualarla Cillioğlu Mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Language