ÇOCUK OYUN PARKLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Görele Belediyesi, uzun sürenin ardından yarın 4 saatliğine sokağa çıkacak çocuklarımız için parkları ve çocuk oyun gruplarını dezenfekte etti.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, aileleri çocuklar arasında sosyal mesafenin korunmasına en üst düzeyde dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları çerçevesinde 14 yaş ve altı yaş grubu çocuklar, 2 aya yaklaşan bir aranın ardından yarın evlerinden ilk kez dışarı adım atacak.

Belediyemiz tarafından 11.00 – 15.00 saatleri arasında sokaklarda, parklarda, meydanlarda olacak çocuklar için dezenfekte çalışması gerçekleştirildi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, yarının heyecanlı bir gün olacağını belirterek, “Yarın çocuklarımız için güzel ve heyecanlı bir gün olacak. Çocuklarımız uzun bir aradan sonra yarın 4 saatliğine sokağa çıkabilecek. Bu kapsamda oyun grupları, sosyal mesafenin korunması açısından bir takım riskler barındırıyor. Çocuklarımızın, uzun bir aranın ardından ilk kez sokağa çıktıklarını da düşünürsek, kontrol etmek zor olabilir. Belediye olarak tedbiri elden bırakmayarak, üzerimize düşenin fazlasını yerine getirdik. Çocuk oyun alanları başta olmak üzere çocuklarımızın bulunacağı yerler dezenfekte edildi ancak ebeveynlere de büyük görevler düşüyor. Lütfen çocuklarımız akranlarıyla oynarken sosyal mesafelerinin korunmasına en üst düzeyde dikkat göstermelerini bekliyoruz” dedi.

Language