ÇOCUKLARIMIZ ERKEKLİĞE İLK ADIMLARINI ATTILAR!

Görele Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlediğimiz 13. Sünnet şölenimizde 50 çocuğumuz erkekliğe ilk adımlarını attılar.

Erkekliğe ilk adımlarını atan 50 çocuğumuz için Cumhuriyet Meydanında düzenlenen sünnet şölenimizde çocuklarımız ve demokrasimize, cumhuriyetimize yönelik yapılan darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimiz için kuran tilaveti okutuldu.

Görele Mustafa Kuloğlu Şehitlik Cami İmamı Şenol Yılmaz tarafından seslendirilen kuran tilavetinin ardından konuşma yapan Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, erkekliğe ilk adımlarını atan 50 çocuğumuzu tebrik etti.

Bugünün çok özel bir gün olduğunu belirten Başkanımız Erener, “Bugün güzel ve çok özel günlerden bir tanesindeyiz. Çünkü bugün 50 çocuğumuz erkekliğe ilk adımlarını atıyorlar. Belediye olarak düzenlediğimiz sünnet şölenimizi geleneksel hale getirdik ve bugün 13.cisini düzenliyoruz. Bilindiği üzere terör olayları nedeniyle 3 yıldır yapamadığımız Kemençe ve Horan Festivalimizde bugün başlıyor. Darbe girişimi ile birlikte ülkemizin çok zorlu süreçlerden geçti. Ben darbe girişiminde hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Erkekliğe ilk adımlarını atan çocuklarımızı da tebrik ediyorum. İnşallah vatanına milletine hayırlı evlatlar olurlar” dedi.

Sünnet şöleni programımıza Başkanımız Erener’in yanı sıra Görele Kaymakam Vekili Yusuf Gemici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede, AK Parti Görele İlçe Başkanı Tayfun Emecen, belediyemiz meclis üyeleri, diğer daire amirleri, vatandaşlar, çocuklar ve aileleri katıldı.

Program sonrası Başkanımız Erener, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Language