ÇOCUKLARIMIZA ÖZEL UNUTULMAYACAK ŞENLİK!

Belediyemizce ilçenin Kumyalı Mahallesine kazandırılan Osman Zeki Dülger Çocuk Parkı’nın açılışı yapılarak, ’23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’ olması dolayısıyla da çocuk şenliği düzenlendi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener’in mahalli seçimler öncesi söz verdiği vaatlerden bir tanesi olan ‘Her Mahalleye Çocuk Parkı’ projesi adı altında hayata geçirilen Kumyalı Mahallesi Osman Zeki Dülger Çocuk Parkı’nın açılışı yapılarak, Başkanımız Erener’in talimatı doğrultusunda, ’23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’ olması dolayısıyla da çocuk şenliği düzenlendi.

Antalya Ekstrem, Şişme Palyaço ve Meckey Mouse Şhow ile çocuklarımıza keyifli anlar ve dakikalar yaşatan Belediye Başkanımız Tolga Erener, çocuklarımız ve programa katılanlarla parkın açılışını yaptı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, burada yaptığı konuşmada, “1920 yılında Türk milletinin iradesini yansıtan meclisimiz kuruldu ve bu güne kadar geldik. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve bu cumhuriyeti kuranlara Allah’tan rahmet diliyorum. Bizlere böylesine güzel bir cumhuriyet bıraktıkları için Allah onlardan razı olsun. İnşallah şu sıkıntılı günleri de birlik beraberlik içerisinde aşacağız. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır” dedi.

Söz verilen vaatleri yerine getirmeye devam ettiklerini belirten Başkanımız Erener, “Bizler mahalli seçimler öncesi her mahalleye çocuk parkı sözü vermiştik. Yeşiltepe, Bozcaali ve Kumyalı Mahallemizde çocuk parkımızı açtık. Bu yıl içerisinde Sayfiye Mahallemiz ile çocuk parklarımızı açmaya devam edeceğiz. Belediye meclisimizde oy birliği ile aldığımız kararla Kumyalı Mahalle parkımıza çocukluğumun geçtiği Kumyalı Mahallesinde her zaman çok sevilen bir insan olarak tanınan, çok sevdiğim bir amcam olan ve yıllardan beride Kumyalı Mahallesi’nde muhtarlık yapan Osman Zeki Dülger ismini verdik. Ben parkımızın hayırlı olmasını diliyorum. Yaklaşık parkımız 30 Bin liralık maliyetle yapıldı. İçinde çocuklarımız için oyun alanları ve yanında da büyükler için spor aletlerimiz var. Kemençe ve Kültür Müzemizin açılışını ve Kumyalı Taş Park Çay evimizi de yeniden dizayn ettik ve buraya ayrı bir güzellik verdik. Ben emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Language