“DESTANSI MÜCADELEMİZ UNUTULMAMALIDIR”

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görele Müftülüğü tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümü olması dolayısıyla sabah namazı sonrası organize edilen etkinliğe katıldı.

Başkanımız Erener, Müftülük tarafından sabah namazı öncesi kuranı kerim dinleyerek, namazdan sonra ikram edilen Çanakkale Kahramanlarının savaş yıllarında yemek menüsünde bulunan buğday çorbasından yedi.

Başkanımız Erener, ülkenin bağımsızlığı için en zor şartlarda savaşarak, bizlere Çanakkale ruhunu yaşatan şehitlerimizin yazdığı destansı mücadelenin unutulmaması gerektiğini söyledi.

Çanakkale Zaferinin geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olduğunu ifade eden Başkanımız Erener, şunları kaydetti:

“Çanakkale Zaferi; dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici ve aktif bir rol oynadığı ve Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu bir destan olarak zihinlerde yer etmiştir. Sadece geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da Çanakkale Zaferi, Türk Milleti için de ayrıca bir onur, gurur ve şeref abidesidir. Çanakkale, bu vatanın canlar pahasına nasıl korunduğunun, bu ülkenin nasıl kurulduğunun en önemli örneklerinden birini oluşturmaktadır. Yaklaşık bir asır önce, sahip oldukları askeri ve teknolojik güce güvenerek Çanakkale’ye gelenler, milletimizin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır. Bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi şükranla yad eder; Yüce Allah’tan rahmet dilerim”

Etkinliğe, AK Parti Görele İlçe Başkanı Tayfun Emecen, AK Parti Görele Gençlik Kolları Başkanı Onurhan Yılmaz, AK Parti İlçe Teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Language