‘ELEKTRONİK ORTAMDA EMLAK RAYİÇ DEĞERLERİNİN ALINMASINA’ İLİŞKİN PROTOKOL SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Trabzon Tapu ve Kadastro 9. Bölge Müdürü İrfan Hacımemişoğlu ve Görele Tapu Sicil Müdürü Mehmet Cansız arasında imzalanan protokol sözleşmesiyle vatandaşlarımızın belediye ve tapu arasındaki işlem yoğunluğu ve yükünün azaltılması hedefleniyor.

Protokol sözleşmesinin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Belediye Başkanımız Tolga Erener, amaçlarının iki kurum arasındaki işlem yoğunluğunu ortadan kaldırarak ve işlem süreçlerini kısaltarak vatandaşlarımıza etkin, hızlı, güvenli bir ortamda hizmet etmek olduğunu söyledi.

Vatandaşlarımızın Belediye ve Tapu Müdürlüğü arasında geçirdiği zaman kaybının önüne geçilmesinin de hedeflendiğini ifade eden Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti:

“Protokol gereği dairemizdeki birimlerde işlem yoğunluğunu azaltmak, işlem süreçlerini kısaltmak, verimliliği artırmayı hedefliyoruz. Böylelikle amacımız Tapu ve Belediye hizmetlerinin etkin, hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunumu ile personelin iş yükünün azaltılması suretiyle çalışan ve vatandaşlarımızın memnuniyetini sağlamaktadır.  Belediyemize herhangi bir borcu bulunmayan vatandaşlarımız, Belediyemize uğramadan Tapu Müdürlüğünde olan işlemlerini zaman kaybetmeden güvenli elektronik ortamda yaptırabileceklerdir.”

Language