EN GÜZEL ŞARKILARI ANNELERİMİZ İÇİN SÖYLEDİLER

Görele Belediyesi tarafından ‘Anneler Günü’ olması dolayısıyla Annelere özel Türk Halk Müziği konseri düzenlendi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener tarafından hayata geçirilen Musiki Cemiyeti Korumuz bu sefer en güzel seçme şarkıları annelerimiz için söyledi.

Annelerimizin yoğun ilgi gösterdiği konserde, Belediye Başkanımız Tolga Erener, eşi Fatmagül Erener ile birlikte annelerimize çiçek ve çeşitli hediyeler dağıttı.

Daha sonra Belediye Başkanımız Tolga Erener, yılın annesi seçilen Soğukpınar Köyünde yıllar önce eşini kaybederek, biri engelli 8 çocuğu için her türlü fedakarlığı yapan 50 yaşındaki Emine Patan’ın elinden öperek, çeşitli hediyeler verdi.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, annelerin şefkatin, hoşgörünün ve hayatın birleştirici tüm unsurlarının kaynağı olduğunu söyledi.

Sağlıklı bir toplumun yapı taşı olan ailelerin, cefakar annelerin ellerinde şekillendiğini belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti:

“Anneler sadece büyüttüğü evlatları ile değil, anaç ruhları ve fedakarlıkları ile tarihimizde de her zaman eşsiz bir yere sahiptirler. Ülkemizin bağımsızlık mücadelesinden iş gücüne, gelenek göreneklerinin yaşatılmasından güçlü aile yapısına kadar her konuda onlara sonsuz minnet borçluyuz. Ben şehit annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Bu günü annelerimize özel olarak ayarladık ve güzelde oldu. Söylenen tüm şarkılar onlara armağan olsun. Ellerinizden öpüyorum” dedi.

Language