ENGELLİLERİMİZİN TALEPLERİNE KAYITSIZ KALMIYORUZ!

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, AK Parti İlçe Başkanı Tayfun Emecen ile birlikte Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Dernek Başkanı Asiye Divli, ve Görele Omurilik Felçlileri Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, belediye olarak her daim engelli vatandaşların yanında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini söyledi.

Engelli vatandaşların sosyal alanlarda sıkıntı yaşamamaları, hayatlarını kolaylaştıracak bir çok projelerin olduğunu belirten Başkanımız Erener, şunları kaydetti:

“Görele Omurilik Felçliler Derneği çok güzel işlere imza atıyor. Derneğimizin çok güzel projeleri var. Ben Belediye Başkanı olarak imkanlar ölçüsünde sizlere destek olmaya burada söz veriyorum. Kimimiz doğuştan kimimiz sonradan engelli oluyoruz. Hepimiz birer engelli adayıyız. Sosyal hayatta çekmiş olduğunuz zorlukları görüyoruz. Belediye olarak bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor ve elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle biliyorsunuz kaldırımlarda çok büyük sıkıntılar vardı. Sahil tarafına geçerken çok büyük bir sıkıntı vardı. Bunlara bir nebze olsun çözüm olduk. Bundan sonra da dediğimiz gibi sizin için ne yapabilirsek sizin yanınızdayız. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın”

Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Asiye Divli ise, Belediye Başkanımız Tolga Erener’e engellilere yönelik yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek “Belediyemiz gerek bireysel gerekse toplu olarak taleplerimiz kayıtsız kalmadı. Kaldırımla artık daha geniş, sokakta malzemeler olmuyor. Engelli vatandaşlarımız rahatça kaldırımlarda gezebiliyor. Toplumsal noktada atılan bu adımlar için teşekkür ediyoruz” dedi.

Language