EYÜP YILMAZ HALI SAHA FUTBOL TURNUVAMIZ SONA ERDİ!

Belediyemiz tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve emekli öğretmen merhum Eyüp Yılmaz’ın isminin ölümsüzleştirildiği ‘Halı Saha Futbol Turnuvası’ geçmiş yıllarda Görelespor’un başarısı için ter döken şöhretler karmasının final maçıyla sona erdi.

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi sağ-beklerinden biri olarak kabul edilen takoz Recep Çetin’inde oynadığı ve toplam 26 takımın yer aldığı “Eyüp Yılmaz Halı Saha Futbol Turnuvası”nın şampiyonu Bayram Rentecar oldu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Görele sporuna ve futboluna çeşitli zamanlarda ve şekillerde kimi duayen, kimi spor dostu, kimi idareci olarak gönül vermiştir. Bizlerde bu anlamda belediye olarak düzenlediğimiz halı saha futbol turnuvasına Görele’nin önemli bir değeri, ilçe futboluyla ilgili olan ve büyük emekleri bulunan Eyüp Yılmaz’ın ismini verdik. İnşallah bu vesileyle Eyüp hocamızın ismi ölümsüzleştirilecektir” dedi.

Amaçlarının Eyüp Yılmaz Halı Saha Futbol Turnuvası sayesinde birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu da belirten Erener, “Takımlar arasında kimi zaman tatlı çekişmeler yaşansa da yine de birlik ve beraberlik içerisinde geçen bir turnuva oldu. Ben turnuvamıza katılan ve bizlere bu heyecanı yaşatan takımlarımıza teşekkür ediyor, turnuvamızın şampiyonu olan Bayram Rentecar’ı kutluyorum. Turnuvamızın finalinde ise bir sürpriz yaparak, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi sağ-beklerinden biri olarak kabul edilen Recep Çetin’i ilçemize davet ederek şöhretler karmasında kendisine yer verdik. Sağolsun bizleri kırmayarak, Görele içi ve dışı tüm etkinliklerimizde yer almaya çalışıyor. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Spor demek kardeşlik demektir, spor demek dostluk demektir, kaynaşma, birlik, beraberlik demektir. Bu hiçbir zaman unutulmamalıdır” dedi.

Başkanımız Erener, konuşmasının ardından Recep Çetin’e ilçemizin kültürü olan kemence hediye etti.

Şampiyon olan takım futbolcularını ve yöneticilerini tek tek kutlayan Başkanımız Erener, futbolculara madalyalarını takarak, şampiyonluk kupasını verdi.

Başkanımız Erener, turnuvamızın hakemliğini yapan Hikmet Dikbaş, Haluk Dede ve Tugay Çam’a sağlık personeli Abdullah Çınar’a katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Language