FAKÜLTEMİZ DAHA DA GÜÇLENDİRİLECEKTİR!

Son günlerde yerel basın ve sosyal paylaşım sitelerinde taşınacağına ve kapanacağına yönelik çıkan haberlere ve ortaya atılan iddialara Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun son noktayı koydu. Rektör Coşkun, çıkan haberlerin ve ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

AK Parti Giresun Milletvekilimiz Cemal Öztürk ve Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener beraberinde AK Parti Görele İlçe Başkanımız Tayfun Emecen ile birlikte Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u makamında ziyaret etti.

Rektör Coşkun, burada Görele Güzel Sanatlar Fakültesi ile ilgili çıkan haberleri değerlendirerek, “Son dönemde yerel basında ve sosyal medyada Görele Güzel Sanatlar Fakültesinin kapatılacağı veya taşınacağı yönünde çıkan haberler yersiz ve asılsızdır. Üniversite yönetimi olarak; tek amacımız Görele Güzel Sanatlar Fakültesinde, hem fiziki alt yapısını, hem insan kaynaklarını geliştirerek eğitimin kalitesini yükseltmektir” dedi.

Rektör Coşkun’nun yaptığı açıklamaların kendileri için memnuniyet verici olduğunu söyleyen Milletvekilimiz Öztürk, ve Belediye Başkanımız Erener, yerel basında ve sosyal medyada yapılan haber ve yorumların kendileri için de bir anlam ifade etmediğini, yine de Sayın Rektörün yaptığı açıklamaların bu asılsız haberlerin önünü keseceğini düşündüklerini belirttiler.

Language