GELENEKSEL ÇOCUK OYUNCAKLARI İLÇEMİZDE HAYAT BULDU

Görele Belediyesi, Karadeniz Ekolojik Kalkınma Derneği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Altınordu Belediyesi işbirliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın GENÇDES Programı kapsamında, unutulmaya yüz tutmuş ‘Geleneksel Çocuk Oyuncakları’ projesi ilçemizde hayat buldu.

Pilot bölge seçilen Görele’de başlanılan proje kapsamında unutulmaya yüz tutmuş kültürel miraslarımızdan olan çocuk oyunları yeniden hayat buldu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, projenin hayata geçmesiyle Görele’de yine ilkleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Geleneksel Çocuk Oyuncakları’ projesinin ilçe adına çok önemli bir proje olduğunu belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Çocuklarımızdaki obezite riskini azaltmak, doğal oyuncaklarla yeniden bağ kurmalarını sağlamak ve birlikte oyun oynayarak birlikte bir toplum olduklarını çocuklarımıza erken genç yaşta hatırlatmak için kurgulanan projemiz ilçemizde başladı. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız geleneksel çocuk oyunlarıyla hoşça vakit geçirerek, eğlendiler. Çocuk oyunlarını yeniden hayata geçirerek, ilçemizde yeşertmekten dolayı mutluyuz. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Language