GENÇLERİMİZİ SPORLA BULUŞTURUYORUZ!

“Görele’de spor yapmayan kalmayacak” sloganı ile yola çıkan belediyemiz, gençlere yönelik basketbol kursu açtı. Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Görele’nin sporda öncü bir kent olması, sağlıklı nesiller ve sporcuların yetişmesi için çalışmaların artırarak sürdürüleceğini söyledi.

Belediyemiz tarafından özellikle çocukların ve gençlerin yaz aylarını daha verimli bir şekilde değerlendirmesini sağlamak amacıyla açtığı spor dallarından bir tanesi olan Basketbol kursuna kayıt yaptıran öğrenciler, Görele Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Şahin Sizüçen’in önderliğinde çalışmalara başladı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerek eğitim gerekse alt yapı anlamında spora her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Gençler tarafından spora ilginin oldukça yüksek olduğunu, bu vesile ile birlikte polis ve spor okullarına hazırlık yapıldığını ifade eden Başkanımız Erener, “Görele Belediyesi olarak spor dallarında açılan kurslarla gençlerimize ücretsiz bir şekilde spor yaptırıyoruz. Sporcularımızın tüm ihtiyaçlarını belediye olarak biz karşılıyoruz. Görele’nin sporda öncü bir kent olması, sağlıklı nesiller ve sporcular yetişmesi için çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz. Özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik ederek sağlıklı, idealist, hedefleri olan birey olabilmeleri için çalışacağız” dedi.

Basketbol kursuna kayıt yatırmak isteyen gençlerin Belediyemiz Basın- Yayın birimine uğramaları gerekmektedir.

Language