GENÇLİK MERKEZİMİZDE SONA GELİNDİ!

Belediyemizin talebiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşaat çalışmalarına bağlanan ve Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’nin katılımıyla temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz
Gençlik Merkezimizde sona gelindi.

İnşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği Gençlik Merkezimizin küçük çaptaki eksikleri dışında herhangi bir eksiği bulunmuyor.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, 10 dönüm alan üzerine toplam 800 metrekarelik alanda yapılan Gençlik Merkezinde sona gelindiğini söyledi.

Gençlik merkezinin Görele’de büyük bir boşluğu dolduracağını belirten Başkanımız Erener, “Gençlik Merkezimizde basketbol ve hentbol sahası olarak kullanılabilecek bir kapalı salon bulunmaktadır. Ayrıca merkezimizde bilgisayar birimi, kütüphane zeka oyunları, drama tiyatro salonu, resim, maket el sanatları, plastik sanatlar, müzik ve dans birimleri, dans ve folklor salonu bulunmaktadır. Dış alanda açık saha olarak Tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası olacaktır” dedi.

Gençlik Merkezinin dış mimarisinin Osmanlı motiflerini yansıttığını da belirten Başkanımız Erener, “Gençlik merkezi Görele’de büyük bir boşluğu dolduracaktır. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaklaşması, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yönelmesi açısından gençlik merkezinin gerekliliği kaçınılmazdır. Buraya yaptığımız Gençlik Merkezi gençlerimizin evi olacaktır. Gençlik Merkezimize ve Kapalı Spor Salonumuza Engellileri de bekliyoruz. Tüm tesislerimizde engelliler için rampalar tuvaletler ve duşlar mevcuttur. Ben bu tesisin ilçeye kazandırılmasında büyük emekleri bulunan başta Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli olmak üzere Giresun Milletvekillerimiz Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Language