GÖRELE BELEDİYESİ YAZ OKULUMUZ AÇILDI!

Görele Belediyesi tarafından öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirmek, onları faydalı aktivitelere yönlendirmek amacıyla gecen yıl yoğun ilgi gören yaz okulumuz bu senede açıldı.

Vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaşan yaz okulumuzda 7-12 yaş gurubu öğrencilerimiz Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri, Kur’an eğitimi, resim, heykel, taş boyama, ahşap boyama, ebru sanatı gibi sanatsal, izcilik, kamp ve gezi organizasyonları, yüzme kursu gibi spor faaliyetlerinin yanı sıra zeka- beceri oyunları, müzik kursu, Türk Halk oyunları ve modern dans eğitimlerinden faydalanabileceklerdir.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, Gençlik Merkezinde açılan yaz okulunu çalışmalarını yerinde takip ederek, öğrencilerle sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkanımız Tolga Erener, belediye olarak yaz okulu açmalarındaki amaçlarının gençleri faydalı aktivitelere yönlendirmek ve yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Görele Belediyesi Yaz Okuluna kayıtların devam ettiğini belirten Başkanımız Erener, “Göreleli çocuklar spora ve eğlenceye doyacaklar, çeşitli eğitimlerle kendilerini geliştirip, farklı etkinliklerle kendilerini geleceğe hazırlayacaklardır. Bu okullarda çocukların alacakları eğitimler sadece spor odaklı olmayacak. Öğrenciler, fiziksel gelişimlerinin yanı sıra, geleneksel çocuk oyunlarından değerler eğitimine kadar birçok faydalı etkinlik ile kendilerini hem sosyal hem de kültürel açıdan donanımlı hale getirebilecekleri eğitimleri alacaklardır. Belediye olarak geleceğimize yönelik yaptığımız ve yapacağımız hizmetler, katkılar devam edecektir. Eğitimin her alanında öğrencilerimizin yanındayız. Kursumuza kayıtlarımız devam etmektedir” dedi.

Görele Belediyesi yaz okuluna kayıt yaptırmak isteyenlerin belediyemiz beyaz masa birimine müracaatta bulunup, (0454) 515 10 10 numaralı hatla iletişime geçebilirler.

Language