GÖRELE KEMENÇE VE HORAN GÜNLERİ FESTİVALİMİZ COŞKULU BAŞLADI.

Görele Belediyesi tarafından bu yıl 10.cucu düzenlenen Görele Kemençe ve Horan Günleri Festivaliyle Kemençenin doğduğu toprakların Görele olduğu birinci gününde tescillendi.

Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’nin şereflendirdiği, Giresun Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekilimiz Cemal Öztürk, İstanbul Eski Milletvekilimiz Hüseyin Besli’nin katılımları ve bir çok önemli ismin yer aldığı Kemençe ve Horan Günleri Festivalimizin birinci günü kemençe ve horana doyurdu.

Görele’ye kazandırdığı hizmet, getirdiği yeniliklerle ilkleri yaşatan halkın adamı, gönüllerin Başkanı Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, burada yaptığı konuşmada, Kemençe ve Horan Günlerinin katılım içeriğiyle ve yoğunluk açısından bölgenin en büyük festivallerinden biri olduğunu söyledi.

Kemençe ve Horan kültürünü yaşatmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirten Başkanımız Erener, “Bundan üç yıl önce sizlerin desteklerinizle doğduğum, büyüdüğüm, sokaklarında koşmuş olduğum ilçeme Belediye Başkanı yaptınız beni. Vermiş olduğunuz emaneti üç yıldan bu yana korumaktayız, kollamaktayız ve Görele’yi geliştirmekteyiz. Ben bu üç yıllık süre içerisinde başta Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli’ye çok teşekkür ediyorum. Çünkü Sayın Başbakan Yardımcım kapınızdan hiç bir zaman boş dönmedik. Allah razı olsun. Sayın Milletvekillerimize, değerli büyüklerimize, halkımıza, çalışma arkadaşlarıma, bütün personellerime bu başarılı hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Siz değerli halkımıza üç gün sürecek güzel bir festival hazırladık. Zengin içeriği, kadrosu, sanatçılarıyla, temposuyla keyifli bir üç gün geçireceğiz inşallah. Görele’nin sosyal, ekonomik ve kültürel faaliyetlerine zenginlik katacağımıza inanıyorum” dedi.

Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli ise, Belediye Başkanımız Tolga Erener’e çalışmalarından dolayı övgüler

yağdırarak, “Tolga Başkanımız Ankara’da Görele’ye hizmet etmek için kapımızı çok çaldı ve atılımlarıyla istediği aldı” dedi.

Görele’nin her zaman başka olduğuna dikkati çeken Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli, “Görele’nin caddeler dile gelse de konuşsa. 2003’ten itibaren. Neler yaşadı, neler yaşadık Görele. Siz değerli hemşehrilerimizle beraber. Çok özel günlerimiz oldu gerçekten. En darda kaldığımız zamanlarda o Görele’nin muhteşem desteğini her zaman arkamızda hissettik. Sadece biz değil, Cumhurbaşkanımız her zaman söyler. Görele’nin ve Görelelilerin Cumhurbaşkanımız nezdinde çok ayrı bir yeri vardır” dedi.

Kemençe yürüyüşünün ardından start alan Festivalimizin birinci günü Azerbaycan ve Görele Halk oyunlarının yanı sıra, Katip Şadi, Mahmut Uzunöner, Işıl, İrfan Kayacı, Cengiz Topal, Alim Koca ve Gizem Kara konserinin ardından sona erdi.

Language