GÖRELE MEYDANI DOLDU, 15 TEMMUZ UNUTULMADI.

15 Temmuz’da Demokrasi ve Cumhuriyetimize yönelik yapılan darbe girişiminde meydanları dolduran vatandaşlarımız yine demokrasi ve cumhuriyetine sahip çıkarak, her türlü darbenin ve gücün birlik ve beraberliklerini bozmayacağını tekrar, tekrar gösterdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olması dolayısıyla Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ve Görele Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş önderliğinde Görele Şehitliğinde toplanan binlerce vatandaş ellerinde dev Türk bayraklarıyla demokrasi ve cumhuriyetine sahip çıkarak, ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganlarıyla Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyerek, terörün her türlüsüne nalet yağdırdı.

Yürüyüş sonrası Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programda şehitlerimizin ruhuna kuran tilaveti okunarak, dualar edildi.

Programa darbe girişimi sıralarında Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde şehit düşen İsmail Kefal’in annesi Nurten Kefal’de katıldı. Belediye Başkanımız Tolga Erener ve Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, 15 Temmuz şehidimiz İsmail Kefal’ın annesi Nurten Kefal’e tablo hediye etti.

Şehidimizin annesi Nurten Kefal, kısa bir konuşma yaparak, ‘Vatan sağolsun’ dedi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, başka Türkiye olmadığına vurgu yaparak, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması ve 15 Temmuz gecesi yaşananları gördükten sonra biz hangi kelimeyi söylersek, söyleyelim bütün kelimeler anlamsız kalıyor. Allah’ım bir daha böyle bir geceyi bu memlekete, bu millete yaşatmasın. Zordu, zor bir akşamdı. Bir yıl önce, bu saatlerde binlerce vatandaşlarımızla yine bu meydandaydık. Dualarla, getirdiğimiz tekbirlerle bu memleketin elden gitmemesi için Allah’a yalvardık. Gerçekten tarifi imkansız tehlikeli bir akşamdı. Şükürler olsunki milletin iradesi, gerçek askerlerin ve polislerimizin direnişiyle bu darbe bertaraf edildi. Ama bitti mi? Bitmedi. Bu darbe bu millete yapılmaya çalışılan ilk darbe girişimi, ilk ihtilal girişimi değil, sonda olmayacak. Akıllı olmak zorundayız. Selcuklu’dan, Osmanlı’dan, Cumhuriyetimizden tutunda her zaman bu gibi fiillerle başbaşa kaldık. Maalesef bu toprakların hainleri eksik kalmıyor. Ama hamdolsun ki kahramanı da eksik olmuyor. Bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmalıyız. Çünkü başka Türkiye yok. Bu topraklardan gidecek başka bir vatanımızda yok. Bu millet ne darbeler gördü bitmedi. Yıkılmadı. Bitmeyecek de, yıkılmayacak da. Biz 15 Temmuz gecesi bunu gördük, bu birlik ve beraberliğe tanıklık ettik. Çünkü bu bir siyasi partinin davası değil, topyekün hepimizin ve geleceğimizin davasıydı. Ben onun için parti gözetmeksizin vatanına sahip çıkarak, bayrağına sarılarak, yağan mermilere göğsünü siper eden, tankların altına

yatan, uçakların önüne dizilen bütün yurttaşlarımı sevgi ve saygıyla tebrik ediyorum” dedi.

Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise, 15 Temmuz darbe girişiminin alçaklığın, zalimliğin ve ihanetin zirve yaptığı gece olduğunu belirterek, “Din adı altında insanların iyilik duygularını sömüren, iyi ve altın nesiller yetiştireceğiz diye insanların zekat ve sadakalarını toplayan ama sonradan anlaşılan derin bir yapı

olduğu ortaya çıkan asıl amaçlarının ukravi olmadığı dünyevi iktidar olduğu anlaşılan bir örgüt tarafından büyük bir katliam gerçekleştirildi. 249 vatandaşımız şehit oldu. 2 Bin 93 vatandaşımız gazi oldu. Bedeli ağır olsa da şehit ve gazilerimiz bir ülkenin gelecek 80-90-100 Milyonların gelecekleri kurtardılar. Allah’ım razı olsun. Dualarımız her daim onlarla. Türk milleti büyük bir millet. Bunu dünya biliyor. Bugün süper güç olan bir devleti dünyada sadece vergiye bağlayan tek milletiz biz. Bizi bizden iyi biliyor ve tanıyorlar. Bizlerde onlara kim olduğumuzu gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz” dedi.

Demokrasi nöbetimiz, yapılan duaların, okunan ilahilerin ardından devam etti.

Language