GÖRELE MODERN KÜTÜPHANE PROJESİNE KAVUŞUYOR

Görele Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan ‘Kütüphane Projesi’nin protokol sözleşmesi imzalandı.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ve Giresun İl Kültür Ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci arasında imzalanan sözleşme ile birlikte Görele modern bir kütüphaneye kavuşacak.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, ilçenin yakın zamanda son derece modern bir kütüphaneye kavuşacağını söyledi.

Yeni Kütüphanenin Yeşiltepe Mahallesi Stadyum mevkiinde bulunan yaklaşık bir dönümlük alana inşa edileceğini belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Hem öğrencilerimizin hem büyüklerimizin faydalanabileceği 2 katlı olacak olan ve içerisinde cep sineması, sohbet odaları olan son derece modern bir kütüphaneye kavuşmak için yola çıktık. Kütüphane projemiz Görele Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızın ortaklaşa yapacak olduğu bir bina olacak. Kütüphane projemizin kısa bir sürece ihalesi yapılarak, Görele’miz güzel bir kütüphaneye kavuşacak. Kültür ve sanatla özdeşleşmiş olan ilçeye böylesine önemli bir hizmete ihtiyacı vardı. Bununda gerçekleşmesinde katkısı olanlara teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı, uğurlu olur” dedi.

Giresun İl Kültür Ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci ise, Görele’de bir ilki gerçekleştireceklerini söyledi.

Ülkemizde kütüphaneye olan gereksinimlerinin arttığını ifade eden Gürgenci şunları kaydetti:

“Her şey modern refah düzeyimiz arttı. Bu refah düzeyi ile beraber bizim kütüphane gereksinimlerimiz de arttı. Ben inanıyorum ki Görele’deki bu proje bir rol model olacak. Nasıl bu proje rol model olursa bizlerde çocuklarımıza kitap okuyarak rol model olacağız. Ben bu projeyi çok önemsiyorum. Çok önemli bir iş. Ben Görele’nin şanslı olduğunu düşünüyorum. Neden? Görele kültürüyle var olan bir yer. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilk Milli Eğitim Bakanı buralıdır. Bu çok önemli bir şey. Burası kitabıyla, defteriyle, kültürel ögeleriyle farklı bir yere oturma şansı var. Şehir kültürü, şehir aidatı olabildiği bir yer. Ben gösterdiğiniz özveriden, ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum”

Language