GÖRELE STANDIMIZ RENKLİ BAŞLADI…

Giresun Federasyonu tarafından organize edilen ‘Yenikapı 11. Giresun Günleri’nin birinci gününde Görele standımız yoğun ziyaretçi akınına uğradı.

Görele Belediyesinin hizmet çalışmalarıyla donatılan standımızda bulunan 1.5 metre boyundaki kemençe yoğun ilgi görürken, 1 yıl boyunca büyük bir özveriyle hazırlanan Görele tanıtım filmi ise izleyenleri etkiledi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener’in, Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli ve milletvekillerimizin destekleriyle ilçeye kazandırdığı yatırımlar ve hizmetlerle dolu dolu hazırlanan 3. Yıl dergimiz, aylık çıkarılan Görele bülten gazetemiz ve çeşitli tanıtım eşyalarımız misafirlerimize ve hemşehrilerimize dağıtırken, yöresel yiyecekler ziyaretçilerimizin damak tadına sunuldu.

Standımızı ziyaret eden misafirlerimiz ve hemşerilerimiz kemençe eşliğinde karşılanırken, kemençesiyle meşhur köy dondurmasıyla, koz helvasıyla, ekmeği ve pidesiyle her zamanki gibi Görele, Giresun Günlerinde farkını ortaya koydu.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, her yıl olduğu gibi bu yılda Giresun Günlerini, Görele standıyla karşıladıklarını, hemşerilerimizle buluşmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Başkanımız Erener, “Giresun Günlerini Soğuk bir havada, Sıçak bir buluşmayla karşıladık. İlk gün gibi diğer günlerde hemşerilerimizi standımızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Görele birlik ve beraberlik içinde gelişmeye, büyümeye devam ediyor. Bizlerde şehrimizi her yönüyle temsil etmeye gayret gösteriyoruz. Görele standımızdaki ilk günümüz çok renkli başladı. Ben bizleri bu organizasyonuyla hemşehrilerimizle buluşmanın heyecanını yaşatan Giresun Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanımız Erener, Görele standımızı ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na ilçemizin kültürü olan kemençe hediye etti.

Başkanımız Erener, daha sonra Görele Dernekleri Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada ve dernek yönetimiyle açılan diğer stantları gezdi.

Language