GÖRELE’DE BİR İLK! ‘ÇOCUK MECLİSİ’ KURULDU

Görele’de ilkleri yapmaya, ilkleri gerçekleştirmeye devam Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener’in talimatlarıyla ilçede ilk kez ‘çocuk meclisi’ kuruldu.

Belediye Başkanımız Tolga Erener, çocuk meclisinde çocuklarımızla bir araya gelerek, böylesine renkli bir tabloyla karşılaşmanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Değişen ve gelişen Görele’yi birlikte yöneteceğiz vizyonuyla yola çıktıklarını belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Buradaki asıl amacımız çocuklarımıza öz güven kazandırmak ve demokrasi bilincini yerleştirmektir” dedi.

Toplumsal dayanışmaya, birliğe, yardımlaşmaya sivil kurumlarla birlikte demokratik katılımla ve kurumsal anlamda açılıma, her türlü desteği verdiğimizin çok güzel bir örneği olan Çocuk Meclisimizle Görele’mizin geleceğine sahip çıktıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Tolga Erener, şunları kaydetti:

“Buradaki asıl amacımız çocuklarımıza öz güven kazandırmak ve demokrasi bilincini yerleştirmekti. Özellikle burada demokrasi bilincinden sonra vatan sevgisini, bayrak, millet sevgisini ve devlet şuurunu verebilmemiz gerektiğini inanarak bu yola çıktık. Yaptığımız bu güzel proje ile çocuklarımızı ne kadar önemsediğimizi gösteriyoruz diğer taraftan Görele’de bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Böylesine renkli bir tablo ile karşılaşmak beni çok mutlu etti. Çocuklarımız geleceğin Türkiye’sinin umut ışıkları ve bu meclisin asıl sahipleridir. Görele çocuklarımızın elinde şekillenecek ve onların istek ve talepleri, alacak oldukları kararları bizleri yönlendirmeye yardımcı olacaktır”

Language