GÖRELE’DE “KADIN ELİNDE DEĞER BULAN GÖRELE SÜT” PROJEMİZ HAYATA GEÇİYOR.

Görele Belediyesince hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen sosyal kalkınma projemizin hayata geçirilmesi için imza töreni gerçekleştirildi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen “Kadın Elinde Değer Bulan Görele Süt” başlıklı projemiz Belediye Başkanımız Tolga Erener, Giresun Valimiz Enver Ünlü, Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu ve DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman’ın katılımlarıyla imzalandı.

Başkanımız Tolga Erener, bu projeyle Görele’de süt üretiminin artacağını ve yeni bir kırsal kalkınma modelinin hayata geçeceğine inandıklarını söyledi.

Özellikle köylerde yaşayan kadınların ilçe pazarlarına getirip sattıkları ürünlere dikkati çeken Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Kadınlarla görüştüğümüzde, özellikle soğuk havalarla pazarlara gelmenin zorluğu ve açık alanlarda satmanın zorluğundan, süt ürünlerinin kimi zaman bozulmasından dolayı şikayetlerini dinledik ve bu projeyi gerçekleştirme şansı bulduk. Proje sayesinde üretici ve tüketiciyi yan yana gelmelerine gerek kalmadan biz buluşturacağız” dedi.

DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman da ekonomik kalkınmanın yanı sıra sosyal kalkınma anlamında da bölgeyi güçlendirmek istediklerini söyledi.

SOGEP kapsamında Giresun’da çok önemli çalışmalar yapıldığını dile getiren Adıyaman, şunları kaydetti:

“Giresun Belediyesi tarafından yaklaşık 1 milyon lira yatırım bütçesiyle sosyal girişimcilik merkezi kuracağız. Giresun’un genç nüfusuyla inşallah önemli kazanımlar elde edeceğiz. Bir diğer projemiz Görele Belediyemizin özellikle süt üretiminde yeni ufuklar açacağını, kırsal kalkınmaya ve kooperatifçiliğe çok ciddi katkılar sağlayacağını düşündüğümüz bir proje”

Language