GÖRELE’DE MOBESE SİSTEMİ HİZMETE GİRDİ

Belediyemiz tarafından alt yapı, kazı ve kablo döşeme çalışmalarının tamamlandığı Kamera Kontrol Sistemi (MOBESE) ile Plaka Tanıma Sistemi (PTS) hizmete girdi.

Şehir emniyeti ve güvenliğini arttırmak, suç oranını en aza indirmek ve kısa zamanda doğru tespit yapılabilmesi amacıyla Belediyemiz tarafından şehrin tüm bölgelerinde tamamlanan alt yapı, kazı ve kablo döşeme çalışmalarının ardından Kamera Kontrol Sistemi (MOBESE) ile Plaka Tanıma Sistemi (PTS) hizmete girdi.

İlçemize kazandırılan MOBESE sistemi içerisinde 4 hareketli olmak üzere, 27 sabit, 9 adet plaka tanıma kamerası bulunuyor. Ayrıca MOBESE sistemi içerisinde 10 adet görüntüleme, 3 adette plaka tanımlama noktası yer alıyor. Söz konusu sistem 96 tane kamera daha yerleştirilecek kapasitededir.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, suç ve suçlularla mücadele etme adına ve trafiğin güvenliği için ilçenin nicedir ihtiyacı olan MOBESE sisteminin hizmete girdiğini söyledi.

Görele’nin 24 saat izlendiğini belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Görele Belediyemizce Emniyet Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği MOBESE sisteminin alt yapı çalışmalarını üstlenmiştik. Bununla alakalı olarak masrafları belediyemiz tarafından karşılanmak üzere anlaşmaya vardığımız şirket toplam 4 Bin metre kazı ve kablo döşeme çalışmalarını tamamladı. İlgili yerlere kablolar fiber optik okuyucularla birlikte yerleştirilerek, alt yapısını hazır hale getirdik. Böylelikle ilçemizin nicedir ihtiyacı olan MOBESE sistemi faaliyete geçmiştir” dedi.

GÖRELE GÜVENLİ BİR İLÇE OLACAK

Görele’deki vatandaşların daha rahat, güvenli ve huzurlu ortamda yaşayabilmeleri adına MOBESE sisteminin önemine vurgu yapan Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Hizmete giren MOBESE sistemi yüksek teknolojiye sahip, gece görüşü, hız, radar sistemi, plaka ve yüz tanımı özelliklerine sahiptir. İnanıyorum ki bu sistem sayesinde ilçemiz istenilen huzura kavuşacaktır. İlçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Language