GÖRELE’DE TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER- ŞEHİT, DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI.

Görele Belediyesi tarafından hayata geçirilen Türkiye Harp Malulü Gaziler- Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Görele Temsilciliği Binasının açılışı yapıldı.

Kumyalı Mahallesinde açılışı yapılan Türkiye Harp Malulü Gaziler- Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Görele Temsilciliği Görele’nin yanı sıra Tirebolu, Eynesil, Çanakçı ve civar hizmet vereceği bildirildi.

Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, ilçe için büyük bir eksiklik olan önemli bir kuruluşunun temsilcilik binasının açılışını yapmaktan ayrı bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Belediye olarak hizmetlere hız kesmeden devam ettiklerini belirten Belediye Başkanımız Tolga Erener, “Türkiye jeopolitik konumundan dolayı her zaman savaşan bir ülke olmuştur ve her zaman savaş mağduru insanlarımız vardır. Öncelikli amacımız birlik ve beraberliğimizi sağlayarak, açılışını yaptığımız Türkiye Harp Malulü Gaziler- Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Görele Temsilciliğine destek olmak olmalıdır. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız. Görele için önemli bir adım daha attığımıza inanıyorum. Ben bu binada emeği gecen herkese teşekkürlerimi sunuyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi.

Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise, “Büyük bir fedakarlıkta bulunarak böyle bir projeyi hayata geçiren Belediye Başkanımız Tolga Erener’i canı gönülden kutluyorum. Şehitlerimiz, gazilerimiz ve onların ailelerine ne yapsak azdır. Şehitlerimizin emaneti aileleri ve gazilerimiz için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Devlerimizin şefkatli elinin onların yanında olduğunu onlara hissettirmeye çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Giresun Milletvekilimiz Cemal Öztürk, “Şehit yakınları ve gazilerimiz bize bir emanettir. Millet ve devlet olarak onlara sahip çıkmakta boynumuzun borcudur. Hepimiz sizlerin yanınızdayız, destekçisiyiz, duacınızız, ne istiyorsanız devletimiz onu karşılamakla görevlidir. Görele’nin yanı sıra Tirebolu, Eynesil, Çanakçı ve civardaki şehit ailelerine ve gazilerimize hizmet verecek olan bu önemli kuruluşun açılmasında büyük emekleri bulunan Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener ve Görele Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Language